Jeni duke pare artikujt e etiketuar me " shtatzani"

Mënyrat më të bukura për ti thënë atij që jeni shtatzanë

1

VN:F [1.9.22_1171] please wait… Rating: 5.0/5 (1 vote cast) Nëse keni kohë që mundoheni të mbeteni shtatzanë dhe i dashuri, i fejuari ose bashkëshorti juaj ka po aq dëshirë, atëherë padiskutim që duhet të gjeni një mënyrë krijuese për të ndarë lajmin e madh me të. Zbuloni mënyra më të mira që ti thoni që jeni shtatzanë, ide me të cilat do të krijoni momente speciale dhe të paharrueshme. Thuajeni me një bluzë Nëse dëshironi një moment që do zgjasë gjatë kur ti thoni që ai do të bëhet baba, mund të gjeni shumë bluza, qoftë me...[Lexo më shumë]

10 këshilla për flokët e nënave të ardhshme

floket gjate shtatzanise

VN:F [1.9.22_1171] please wait… Rating: 0.0/5 (0 votes cast) Me shtatzaninë  cdo gjë  ndryshon. Normalisht ndodhin dhe ndryshime në  flokët tuaja. Ato mund të  trashen, të  shkëlqejnë  më  shumë , ose mund  edhe të  ndryshojnë  nga të  drejtë  në   kacurrela ose e kundërta.  Më  poshtë  janë  disa këshilla për nënat e ardhshme për ti lehtësuar rrugën. PRISNI TRE MUJORIN E PARË Nëse dëshironi ti lyeni ose prisni flokët, sigurohuni që  të  ndodhë më  vonë  se 3 mujori i parë . Hormonet mund t’jua...[Lexo më shumë]

Këshilla për gjumë për gratë shtatzana

Pregnant woman

VN:F [1.9.22_1171] please wait… Rating: 1.0/5 (1 vote cast) Nëse një grua shtatzanë nuk mund të flejë, nuk do të mund të funksionojë optimalisht dhe do të jetë e priru për të ftohtit, sëmundje dhe simptoma depresive. Një natë me gjumë të rehatshëm nuk është një punë e thjeshtë, por është e mundur. Këto këshilla do t’ju ndihmojnë të rehatoheni në shtrat, pa patur rëndësi sa të madh e keni barkun. Pozicionet e gjumit Nënat e ardhshme janë të përmbytura nga informacionet se cfarë të bëjnë ose të mos bëjnë gjatë...[Lexo më shumë]

Mel Gibson baba per here te tete

melgibson

VN:F [1.9.22_1171] please wait… Rating: 0.0/5 (0 votes cast) Mel Gibson është bërë baba për herë të tetë në moshën 53 vjecare javën e kaluar me të dashurën e tij Oksana Grigorieva, ditën e premte. Për Grigorievën është fëmija I saj I dytë. Sipas RadarOnline.com, ishtë një lindje parakohshme- bebi e cila ishte vajzë duhet të lindte disa javë më vonë. Grigorieva ndihet mirë, tashmë është kthyer në shtëpi me vajzën e saj dhe po planifikon ti kushtohet bebes. Deri më tani nuk ka shenja që superstari dhe e dashura e tij muzikante të...[Lexo më shumë]

Gjithçka për diabetin

diabeti

VN:F [1.9.22_1171] please wait… Rating: 0.0/5 (0 votes cast) Cfarë është diabeti!Cfarë e shkakton atë? Diabeti është një crregullim metabolizmi. Termi metabolizëm I referohet mënyrës se si trupat tonë përdorin ushqim të tretur për energji dhe rritje. Shumica e asaj cfarë hamë shpërbëhet në glukozë. Glukoza është një lloj sheqeri në gjak- ajo është burimi parësor I ushqimit në trupat tonë. Kur ushqimi ynë tretet, glukoza niset drejt rrymës së gjakut. Qelizat tona përdorin glukozën për energji dhe rritje. Gjithsesi, glukoza nuk mund...[Lexo më shumë]

Së shpejti një pjestar i ri në familjen e Celine Dion

celine

VN:F [1.9.22_1171] please wait… Rating: 0.0/5 (0 votes cast) Celine Dion, 41 vjece, e konsideron shtatzaninë e saj të dytë si ngjarja e dytë e më e madhe në jetën e saj. ” E dini si është puna, unë nuk jam tamam një këngëtare” ka rrëfyer Dion për revistën “People” dy vjet më parë ” Jeta ime është për të qenë nënë. Kjo është gjëja që unë shijoj më shumë. Do provoj një rast me muzikën. Nuk marr rreziqe me familjen time.” Gjithsesi familja e saj kërkonte po aq dedikim sa edhe muzika e saj. Celine dhe...[Lexo më shumë]

Mosha ideale për të lindur

lindja

VN:F [1.9.22_1171] please wait… Rating: 5.0/5 (1 vote cast) Shkenctarët nga kolegji mbretëror I obstetrisë dhe gjinekologjisë( Në Britaninë E Madhe) këshillojnë se mosha më optimale për një femër për të lindur është 20 deri në 35. Ata kryen një studim të gjatë dhe provuan se shancet për dështim, lindje të parakohshme, lindjet me operacion dhe komplikacione të tjera të ndryshme gjatë lindjes janë më të mëdha pas moshës 35 vjecare. Për më tepër, një femër nën 35 vjec ka 31% shans për të pasur një fertilizim invitro të...[Lexo më shumë]

Aerobia në ujë ndihmon gjatë shtatzanisë

aerobineuj

VN:F [1.9.22_1171] please wait… Rating: 0.0/5 (0 votes cast) Shumë femra, edhe ato të cilat ëndërrojnë për të bërë fëmijë, kanë frikë nga lindja. Të dhëmb shumë, nuk I dihet kurrë se sa mund të zgjasë dhe nëse do të ketë komplikacione. Dicka që do të clironte dhimbjet e lindjes (sigurisht pa dëmtuar bebin) do të ishte ëndrra e cdo femre shtatzanë. Sot do t’ju tregojmë dicka që mund t’ju ndihmojë. Shkenctarët brazilianë kanë zbuluar se aerobia e ujit gjatë shtatzanisë ndihmojnë në lehtësimin e dhimbjeve të lindjes si...[Lexo më shumë]

5 metoda për të bërë më pak të dukshme shenjat

shenjat

VN:F [1.9.22_1171] please wait… Rating: 0.0/5 (0 votes cast) Cdo femër  mund të kalojë një moment të jetës së saj, ku do jetë e prirur për shenja tërheqjeje në lëkurë. Disa femra thjesht mund të kenë predispozitë gjenetike për këto shenja dhe mund ti ketë ato pa ndonjë arsye të vecantë. Disa femra nuk kanë fare edhe pas 4 lindje fëmijësh, por këto bukuri fatlume janë specie të rralla. Në këtë artikull do ndaj me ju disa zgjidhje për shenjat tërheqjeje, të cilat mund ti përgatisni në kushtet e shtëpisë. Fatkeqësisht është e...[Lexo më shumë]

Si të cliroheni nga dhimbja e mesit gjatë shtatzanisë

muajt e shtatzanise

VN:F [1.9.22_1171] please wait… Rating: 0.0/5 (0 votes cast) Një prej pjesëve që mund të dhëmbi më shumë gjatë shtatzanisë është mesi. Fillon të dhëmbë kur rrini ulur, në këmbë ose në ndonjë pozicion tjetër për shumë kohë. Pa përmëndur faktin se disa femra u duhet të bëjnë dhe rutinën e punëve shtëpiake. Cfarë mund të bëjë një femër shtatzanë për të cliruar dhimbjen e mesit? Ndiqni disa këshilla të thjeshta më poshtë. Aktiviteti fizik Nëse shtatzania juaj shkon mirë, ndjeheni shëndetshëm, atëherë pak aktivitet fizik...[Lexo më shumë]

Pages:12»