Jeni duke pare artikujt e etiketuar me " modele flokesh"

Këpucët për të cilat ia vlen të investosh: ja cilat janë!

Për të gjitha: nga zonjushat e reja që shijojnë më shumë se çdo gjë një palë taka apo zonjat në karrierë që vrapojnë pas punëve,të gjitha e dimë sa e rëndsishme është të kesh këpucët e duhura. Por diçka tjetër më e rëndsishme se kjo e fundit është edhe të qëndrosh Brenda buxhetit. Prandaj sot po iu japim një guidë të 4 palë këpucëve që duhet të keni në garderobë dhe mund t’i kombinoni me çdo gjë pa sforcuar këmbët tuaja dhe xhepin. 1. Ҫizmet e lëkurës Qofshin të gjata apo deri te kyçi,ato mund të vishen gjatë ditëve të para të...[Lexo më shumë]

Nuk do ta besoni se me çfarë i lyen flokët ky parukier!

Ndofta shumë prej jush nuk do e mendonit ndonjëherë se mund të lyenit flokët tuaj me një produkt kaq të famshëm për përdorimin e tij në kuzhinë. Por një sallon në Dubai i vërtetoi të gjithëve se flokët ngjyrosen pikëerisht me produkte të konsumit të përditshëm e pse jo me NUTELLA. Kjo s’ishte hera e parë për parukierin,video e së cilit ka marrë me mijëra shikime dhe vemëndjen e bloggeres Huda Kattan e cila vendosi të ndajë videon me ndjekësit e saj në Instagram. Dhe në fakt rezutati përfundimtar i lë të gjithë të befasuar sepse refleksi i flokëve...[Lexo më shumë]

Balluket më të bukura të të gjitha kohërave

Dikush mund të më shpjegojë se si ka mundësi që balluket e ndryshojnë të gjithë paraqitjen e një personi. Nga balluket mospërfillëse të Jane Birkin dhe Charlotte Gainsbourg tek ato modernet të Freja Beha dhe Alexa Chung, balluket kanë qenë dhe vazhdojnë të jenë “in”. Kjo u pa shumë e qartë dhe nga sfilata e Saint Laurent vjeshtë 2014. Më poshtë janë disa modele ballukesh që nuk u humb kurrë koha.               VN:F [1.9.22_1171] please wait… Rating: 3.0/5 (2 votes...[Lexo më shumë]

Mos i bëni këto gabime me flokët tuaj

Të kujdesesh për flokët ngjason me kopshtarinë, si të kujdesesh për bimët. Duhet ti ushqeni, ti mbroni, ti prisni dhe të siguroheni që të mos dëmtoni rrënjën. Më poshtë janë disa nga gabimet më të shpeshta që duhet të shmangni nëse dëshironi flokë të shëndetshëm. 1. I lini gjatë pa prerë Një nga gabimet që bëhet më shpesh është që i lini të rriten për muaj përpara se të prisni. Nëse keni gjetur një model që ju pëlqen, pritini me kujdes sipas modelit një herë në muaj. 2. I lani flokët cdo ditë Edhe ato veprime që mendojmë se janë të mira...[Lexo më shumë]

Prerje dhe modele flokesh

Nëse ju pëlqen një prerje e re ose një ngjyrë tërësisht tjetër flokësh, provoni idetë e reja dhe zgjidhni atë që thekson më tepër tiparet tuaja. Nga flokë të shkurtër në modele për flokë të gjatë, inspirohuni për modelin tuaj të ardhshëm nga këto foto. VN:F [1.9.22_1171] please wait… Rating: 4.0/5 (7 votes...[Lexo më shumë]

Do t’a provonit këtë model?

Shumë prej jush qoftë më flokë të gjata ose të shkurtra mund ta kenë provuar këtë look, e disa të tjerë mbase as nuk ju shkon në mëndje të eksperimentojnë. Por rezultati mesa duket është i qartë, nëse nuk ngjan një kokë si me yndyrë atëherë nuk e keni bërë sic duhet. Ky trend i përhapur sigurisht nga celebritetet, duket se disa formave fytyrash u shkon shumë, por sipas meje është pak si tepër e yndyrshme me tërë atë sasi xheli. Mbase për eventet e mëdha si tapeti i kuq, është shumë shik ,por e përdtishmja  dhe ky model(sigurisht sipas mendimit tim)...[Lexo më shumë]

Floket qe keni enderruar gjithmone, ja se si

Nuk ka rëndësi se cili është qëllimi për flokët tuaj, ju e doni atë në formën e tij më të mirë. Të shkëlqejë, i rëndë, i shëndetshëm për të gjitha gjatësitë që keni. Por nëse po mundoheni të rrisni flokët dhë të parandaloni dëmtimin, ndoshta do t’ju duhet të provoni disa metoda të tjera. Sekreti #1- Merrni vitamina Specialistëve të flokëve u pëlqen të na kujtojnë, se është e pamundur të rrisim ritmin me të cilën rritet floku. Rritja mesatare e flokut është 1.2 cm në muaj, ose duke marrë suplemente vitaminash, mund të rrisim shpejtësinë e...[Lexo më shumë]

Jennifer Aniston kthehet në brune

Vajza të cilën kemi adhuruar për sytë bojëqiell dhe flokët bjondë është bërë brune brënda një nate për hir të punës. Ashtu sic nevojitet për rolin e saj në komedinë e rë “Horrible Bosses”,  42 vjecarja Jennifer Aniston është bërë brune. Ngjyruesi i flokëvë të saj Miachel Canale i ka parlajmëruar fansat se kjo ngjyrë do mbetet vetëm brënda rolit të saj, pasi ajo nuk do të mbajë jashtë tij këtë ngjyrë të re. Ai di gjithcka rreth flokut të Jenn-it, duke qenë ngjyruesi Ii flokëve të saj për 15 vjet.  Kanë filluar me një kafe të lehtë,...[Lexo më shumë]

Modele flokësh direkte nga pasarelat

Modele të ndryshme duke filluar nga flokët të kapura si bisht kali në gërsheta e kapje nga pas. Të gjitha fotot janë nga sfilatat e koleksioneve të 2011. Gërsheta Bisht Kali Kapje flokësh nga pas VN:F [1.9.22_1171] please wait… Rating: 0.0/5 (0 votes...[Lexo më shumë]

Pages:12»