Jeni duke pare artikujt e etiketuar me " modele flokesh"

Balluket më të bukura të të gjitha kohërave

Brigitte Bardot
 
Photo: Holton-Deutsch Collection/Corbis

Dikush mund të më shpjegojë se si ka mundësi që balluket e ndryshojnë të gjithë paraqitjen e një personi. Nga balluket mospërfillëse të Jane Birkin dhe Charlotte Gainsbourg tek ato modernet të Freja Beha dhe Alexa Chung, balluket kanë qenë dhe vazhdojnë të jenë “in”. Kjo u pa shumë e qartë dhe nga sfilata e Saint Laurent vjeshtë 2014. Më poshtë janë disa modele ballukesh që nuk u humb kurrë koha.               VN:F [1.9.22_1171] please wait… Rating: 3.0/5 (2 votes...[Lexo më shumë]

Mos i bëni këto gabime me flokët tuaj

floke

Të kujdesesh për flokët ngjason me kopshtarinë, si të kujdesesh për bimët. Duhet ti ushqeni, ti mbroni, ti prisni dhe të siguroheni që të mos dëmtoni rrënjën. Më poshtë janë disa nga gabimet më të shpeshta që duhet të shmangni nëse dëshironi flokë të shëndetshëm. 1. I lini gjatë pa prerë Një nga gabimet që bëhet më shpesh është që i lini të rriten për muaj përpara se të prisni. Nëse keni gjetur një model që ju pëlqen, pritini me kujdes sipas modelit një herë në muaj. 2. I lani flokët cdo ditë Edhe ato veprime që mendojmë se janë të mira...[Lexo më shumë]

Prerje dhe modele flokesh

14

Nëse ju pëlqen një prerje e re ose një ngjyrë tërësisht tjetër flokësh, provoni idetë e reja dhe zgjidhni atë që thekson më tepër tiparet tuaja. Nga flokë të shkurtër në modele për flokë të gjatë, inspirohuni për modelin tuaj të ardhshëm nga këto foto. VN:F [1.9.22_1171] please wait… Rating: 4.0/5 (7 votes...[Lexo më shumë]

Do t’a provonit këtë model?

3

Shumë prej jush qoftë më flokë të gjata ose të shkurtra mund ta kenë provuar këtë look, e disa të tjerë mbase as nuk ju shkon në mëndje të eksperimentojnë. Por rezultati mesa duket është i qartë, nëse nuk ngjan një kokë si me yndyrë atëherë nuk e keni bërë sic duhet. Ky trend i përhapur sigurisht nga celebritetet, duket se disa formave fytyrash u shkon shumë, por sipas meje është pak si tepër e yndyrshme me tërë atë sasi xheli. Mbase për eventet e mëdha si tapeti i kuq, është shumë shik ,por e përdtishmja  dhe ky model(sigurisht sipas mendimit tim)...[Lexo më shumë]

Floket qe keni enderruar gjithmone, ja se si

floket

Nuk ka rëndësi se cili është qëllimi për flokët tuaj, ju e doni atë në formën e tij më të mirë. Të shkëlqejë, i rëndë, i shëndetshëm për të gjitha gjatësitë që keni. Por nëse po mundoheni të rrisni flokët dhë të parandaloni dëmtimin, ndoshta do t’ju duhet të provoni disa metoda të tjera. Sekreti #1- Merrni vitamina Specialistëve të flokëve u pëlqen të na kujtojnë, se është e pamundur të rrisim ritmin me të cilën rritet floku. Rritja mesatare e flokut është 1.2 cm në muaj, ose duke marrë suplemente vitaminash, mund të rrisim shpejtësinë e...[Lexo më shumë]

Jennifer Aniston kthehet në brune

jennifer

Vajza të cilën kemi adhuruar për sytë bojëqiell dhe flokët bjondë është bërë brune brënda një nate për hir të punës. Ashtu sic nevojitet për rolin e saj në komedinë e rë “Horrible Bosses”,  42 vjecarja Jennifer Aniston është bërë brune. Ngjyruesi i flokëvë të saj Miachel Canale i ka parlajmëruar fansat se kjo ngjyrë do mbetet vetëm brënda rolit të saj, pasi ajo nuk do të mbajë jashtë tij këtë ngjyrë të re. Ai di gjithcka rreth flokut të Jenn-it, duke qenë ngjyruesi Ii flokëve të saj për 15 vjet.  Kanë filluar me një kafe të lehtë,...[Lexo më shumë]

Modele flokësh direkte nga pasarelat

bisht2

Modele të ndryshme duke filluar nga flokët të kapura si bisht kali në gërsheta e kapje nga pas. Të gjitha fotot janë nga sfilatat e koleksioneve të 2011. Gërsheta Bisht Kali Kapje flokësh nga pas VN:F [1.9.22_1171] please wait… Rating: 0.0/5 (0 votes...[Lexo më shumë]

Sa në modë është gërsheti

minkakelly

Edhe këtë vit gërsheti vazhdon të mbetet një nga trendet më të nxehta dhe seksi të kësaj vere.  I kapur në mënyra nga më të ndryshmet , mund të përdoret dhe të rrezatoni modernen, klasin , ekstravagenten ne evente nga më të ndryshmet. Sigurisht dhe vipat i kanë përdorur ato në disa mënyra, ku mund të shikoni dhe më poshtë.  Ju pëlqen gërsheti, dhe mendoni se është vërtet një trend klasik të cilit nuk i ikën kurrë moda? VN:F [1.9.22_1171] please wait… Rating: 5.0/5 (1 vote...[Lexo më shumë]

Cfarë të vishni për festën e ditlindjes

festa e ditlindjes

Se cfarë të veshim shpeshherë është një pyetje mjaft e vështirë kur ju ftojnë në një party ose event të vecantë. Por kur është rasti për ditlindjen tuaj? Pyetja e madhe afrohet, ” Cfarë duhet të vesh?” Ditën e ditlindjes tuaj jeni padyshim në qëndër të vëmëndjes. Për këtë arsye duhet të tregoni më të mirën tuaj. Nëse keni dyshime se cfarë të vishni atë ditë, ndiqni hapat e mëposhtëm. Merrni në Nosideratë Vendndodhjen Ditliendjen do e festoni në oborr me barbecue apo në darkë në lokalin më të bukur? Nëse është dicka casual në...[Lexo më shumë]