Jeni duke pare artikujt e etiketuar me " moda e fundit"

Dior Pranverë/Verë 2014: Koleksioni i makiazhit Transatlantique

Koleksioni 2014 i makiazhit për pranverë 2014 CD, u inspirua nga dashuria e Christian Dior për udhetimet dhe ka shumë tipare nautike. Edhe njëherë tjetër eleganca dhe klasi janë në majë të prioriteteve të firmës, e cila sjell ngjyra vibrante dhe që nxjerrin shumë në pah sytë. Pudër Dior Nude Tan Golden Transatlantique Edition Pudra në sasi të limituar ka nuancë delikate që reflekton temën e linjës së re dhe është e formuluar me pigmente me disa ngjyra që në fund krijojnë efektin e një lëkurë të nxirë. Kjo pudër e limituar shitet dhe me një mini furcë...[Lexo më shumë]

Koleksioni pranverë 2013 i çantave nga Dolce & Gabbana

Koleksioni i pranverës, i cantave nga Dolce & Gabbana është i mbushur me spikatje të cuditshme dhe plot ngjyra ,të cilat mund t’ju ngrejnë shumë lehtë humorin. Shikoni më poshtë. Pas dizajneve të shumëllojshme dhe formulave të ndryshme, Dolce & Gabbana e merr tepër seriozisht kur bëhet fjalë për aksesorët. Koleksioni pranverë/verë 2013, i le pas tonet e errëta, për ti zëvëndësuar ato me opsione të qeshura, me të cilat do të bini në sy kudo që të jeni.   VN:F [1.9.22_1171] please wait… Rating: 5.0/5 (1 vote...[Lexo më shumë]

Koleksioni Marchesa, pranverë 2013

Lëreni veten, të udhëtoni drejt botës së sofistikimit dhe luksit me stilimet më të fundit të Marchesa Pranverë 2013. Përzgjidhni dizajnet e fundit. Firma Marchesa ka paraqitur gjthmonë alternativa të sofistikuara. Koleksioni Pranverë 2013 është ndërtuar mbi të njëjta baza , ku syri i cdokujt mund të shikojë veshje, të cilat vlejnë për tu analizuar. Edhe njëherë tjetër, feminaliteti vjen në qëndër të vëmëndjes dhe bëhet kështu një nga prespektivat udhëheqëse të stilit për vitin e ardhshëm. Bluza me prerje, flutura, temina, aksesorë delikatë, ndikimi...[Lexo më shumë]

Canta, vjeshtë 2012 nga Alexander McQueen

Cantat brilante dhe me zbukurime nga Alexander McQueen vjeshtë 2012 pëshpërisin elegantë utopike. Më poshtë mund të shikoni fantazinë e Sarah Burton. Koleksioni 2012 nga Alexander McQueenqë skalit nga lëkurat dhe metalet më të sofistikuara, është rezultati midis detajeve baroke dhe dizajneve shumëngjyrëshe. Progresi përsa i përket aksesorëve sygjeron përzjerjen dhe kombinimin e ngjyrave të ndryshme dhe përdorimin e teknikave të dizajnit. Sarah Burton ia doli ti plotësonte të dyja këto objektiva me këto canta të mrekullueshme. VN:F...[Lexo më shumë]

Këpucë 2012 nga D&G

Jeni gati të shkëlqeni me aksesorë të mrekullueshëm sezonin e ardhshëm? Këpucët e koleksionit D&G 2012 janë një fillim i mbarë nëse kërkoni tone të ndezura, motive shokuese dhe përqasja moderne koleksionit do t’ju bëjnë të kërkoni akoma më shumë. Vija me ngjyra, printime me lule, simbole me monedha floriri sëbashku më një gamë të gjërë simbolesh dhe ngjyrash të tjera i kthejnë në këpucë që tërheqin vëmëndje. Mesa duket takat e larta vazhdojnë të jenë zgjedhja e preferuar e D& G. VN:F [1.9.22_1171] please...[Lexo më shumë]

Prada pranverë/verë 2012

Burberry, në Londër bëri një punë të mrekullueshme. Ishte bukur te shihje rroba aq të vecanta. Në të njëjtin nivel ishin dhe Michael Kors dhe Marc Jacobs në New York. Më pas në Milanio, Fendi vazhdoi me momentet e veta të modës. Por Prada mesa duket I zgjoi të gjithë. Ishte një përgjigje e jashtëzakonshme. VN:F [1.9.22_1171] please wait… Rating: 5.0/5 (1 vote...[Lexo më shumë]

Pikat; trendi i vjeshtë / dimër 2011-2012

Sezoni i ri vjeshtë/ dimër 2011- 2012 po sjell përsëri disa elemente befasuese në modë, kështuqë shikoni trendet më të nxehta: pikat. Pikat e bëjnë një veshje mjaft zbavitëse duke sjellë ndryshim dhe duke nxjerrë në pah elegancë dhe sofistikim. Ato janë mjaft klasike në industrinë e modës duke u kthyer në mënyrë konstante në kohë, kështuqë pse nuk i provoni dhe ju dhe bëni që veshja juaj të ulërasë për vëmëndje. Stilistë mjaft të njohur si Marc Jacobs, Diane Von Furstenberg, David Koma, Stella McCartney e shumë të tjerë kanë përdorur këtë sezon...[Lexo më shumë]