Jeni duke pare artikujt e etiketuar me " mardhenie seksuale"

Lajme shokuese për seksin anal

Edhe nëse ju pëlqen ose e urreni, e keni provuar ose keni menduar për të, seksi anal në ditët e sotme nuk është më tabu. Por sipas një studimi anglez, femrat nuk e bëjnë gjithmonë atë për arsyet e duhura. Studimi, i publikuar, mblodhi një sërë informacionesh për rastet kur ndodh seksi anal dhe arsyet se përse femrat dhe meshkujt pranojnë ta bëjnë . Duke përdorur një model me 130 meshkuj heteroseksualë dhe femra të moshave 16-18 nga qytete dhe periferi në Anglisë, shkenctarët bënë intervista në grup dhe individuale për të kuptuar më tepër për praktikat...[Lexo më shumë]

9 komplimente që të gjithë meshkujt duan ti dëgjojnë

Sa erë të mirë që mban Nëse ka dicka që filmat romantikë komedi kanë ngulitur në kokën e meshkujve, është se duhet të vijnë erë të mirë e të freskët, kur e harrojnë padashur këmishën tek shtëpia e të dashurës, dhe ajo të rrijë gjithë ditën duke i mbajtur ere teksa sheh e mahnitur nga tavani. E bën të dashurin tuaj të ndjehet mirë kur bëni sikur e ndjeni aromën e tij të mirë. Me ty ndjehem e sigurtë Meshkujt duan të ndjehen si një arush gjigand pellushi. Dhe me këtë mbyllni gjithcka sepse i duket sikur i thoni që jeni e sigurtë në krahët e tij aq...[Lexo më shumë]

Cfarë ju “ndez” dhe c’do të thotë për ju

GRR SHPIRT (DHE SHUMË TË TJERA) Sigurisht e dini se cfarë ju ndez por e dini arsyen pse? Për shumë prej nesh, ato cfarë n’a ndezin nuk kanë të bëjnë shumë me gjeste romantike, por disa gjëra të përditshme të cilat në sipërfaqe nuk është se duken të jashtëzakonshme- por thellë na bëjnë të dukemi sikur jemi në një nga ato reklamat e sprajit të trupit Axe. Nuk ka rëndësi se ku jeni në lidhjen tuaj, janë pikërisht gjërat e vogla të përditshme që e mbajnë lidhjen në vazhdim. Ja 5 veprime që ju ndezin dhe arsyeja: Zëri i tij Një zë i thellë të jep...[Lexo më shumë]

Pozicionet e seksit gjatë shtatzanisë

Jeni shtatzane dhe keni dëshirë të ndizni flakën përsëri? Provoni këto pozicione që janë enkas për trupin e femrave shtatzanë. “Vazhdimësia e mardhënieve seksuale gjatë shtatzanisë është e rëndësishme jo vetëm për vazhdimësinë e intimitetit dhe lidhjen që krijohet midis dy partnerëve, por lejon dhe clirimin e oksitocinës, i cili është një hormon që lidh partnerët nëpërmjet prekjes fizike- thotë seksologia Kat Kirk, Ph. D “Kërkimet kanë treguar se oksitocina është e rëndësishme edhe për bebin në uterus. Ajo ul stresin amësor dhe mund të krijojë...[Lexo më shumë]

Si të ndaheni me një djalë

Mëngjeset janë pak më të shpejta dhe mund të rrezikoni të kaloni të gjithë ditën shumë të tensionuar. Prisni derisa të jetë vonë shumë në darkë e ndoshta nuk do i thoni fare. Të ndaheni mbasdite nga mbrëmja ju jep kohë të keni një bisedë pak më të gjatë. Përvec kësaj do të keni ende shumë orë të lira të telefononi një mikeshë nëse keni nevojë të hiqni mërzitjen e stresin pas ndarjes. Takohuni përballë Mos u sorollatni e të coni një sms me tekst “Mori fund”; vetëm nëse keni dalë shumë pak bashkë (në këtë rast një mesazh në Facebook ose...[Lexo më shumë]

Ndizeni shkëndijën përsëri me partnerin tuaj

Cfarë ndodhi me mashkullin me të cilin ratë në dashuri? Nëse nuk ndjeheni më e tërhequr ndaj partnerit tuaj, po ju ndihmojmë me disa këshilla që të rindizni shkëndijën dhe dashurinë që kishit më parë. Teksa është normale të keni uljet dhe ngritjet në mardhënien tuaj, nëse arrini në pikën që nuk ndjeheni më e tërhequr ndaj partnerit atëherë kjo është shenjë problemesh. Qoftë për shkak të sjelljes së tij apo mungesës së tij të motivimit duke e bërë atë të duket më pak tërheqës, ose faktit që ai nuk kujdeset më për veten fizikisht, ka disa gjëra...[Lexo më shumë]

Si mendojnë femrat dhe meshkujt për seksin

Femrat kërkojnë lidhje emocionale për të kryer marrdhënie seksuale… Në mënyrë tipike, femrat duan ” të ndjejnë atë sigurinë e të qënit e dëshiruar dhe e dashur, në mënyrë që të kryejnë marrdhënie seksuale”- . Që në një moshë fare të re, femrat mësohen se seksi i përket një marrdhënie dashurore, dhe seks pa angazhim emocional është kundër cdo gjëjë. Në një farë mënyrë, femrat mësohen se në fillim vjen dashuria e më pas seksi. Gjeni princin e kaltër dhe jetoni të lumtur përgjithmonë. Kjo përrallë nuk qarkullon fare në mëndjen e...[Lexo më shumë]

Si t’a bëni seksin edhe më të këndshëm

Seksi mund të jetë i mirë, i keq, i vështirë ose t’jua heqë trurin, por më e keqja është t’ju bëhet i mërzitshëm. Nëse e bëni atë në të njëjtën ditë të javës, në të njëjtën kohë, në të njëjtin pozicion muaj pas muaji, atëherë është koha për të ndryshuar gjërat. Më poshtë janë disa mënyra për t’a bërë seksin më argëtues.   Provoni disa lëvizje të reja Nëse keni provuar të njëjtën mënyrë për shumë vitë me rradhë, atëherë keni humbur shumë pozicione të tjera seksuale shumë mirë të paraqitura nga burime të...[Lexo më shumë]

Marrdhënie seksuale gjatë shtatzanisë

Të gjithë e dimë nga vjen bebi- cdo jetë e re fillon nga marrdhënie seksuale. Por përse mardhëniet intime në një cift gjatë shtatzanisë janë problem? Sigurisht, shtatzania është koha kur ndodhin ndryshime të mëdha emocionale dhe fizike dhe padyshim influencojnë jetën seksuale. Dhe ky fakt është për t’u konsideruar. Si në jetën e përditshme, një femër përjeton ngritje dhe ulje në dëshirën seksuale brënda 9 muajsh. Megjithatë gjatë shtatzanisë rritja e shpejtë në aktivitetin seksual është e vështirë për t’u parashikuar. Gjithsesi, ka disa...[Lexo më shumë]

Disa Fakte Rreth Seksit

Biokimisht seksi nuk ka ndryshim nga të ngrënit e sasive të mëdha cokollate. Mesatarisht meshkujt mendojnë rreth seksit cdo 7 sekonda Cdo ditë në botë ndodhin rreth 120 milion marëdhënië seksuale. Seksi djeg 360 kalori në orë Minjtë të gjinisë femër dhe mashkull mund të kryejnë marëdhënie seksuale 20 herë në ditë. Në Indi është më lirë të kryesh marëdhënie seksuale me një prostitutë sesa të blesh një prezervativ. Seksi është qetësuesi më I sigurtë në botë. Ai është 10 herë më I efektshëm se sa valiumi. Njerëzit dhe delfinët janë të vetmit...[Lexo më shumë]