Jeni duke pare artikujt e etiketuar me " Këshilla"

Harrojini këto zakone nëse doni lëkurë të shëndetshme!

Shpesh herë vrulli i ditëve tona merr vëmendjen tonë nga jeta e shendetshme,me vlera të barazpeshuara mirë dhe në fund përfndojmë me një lëkurë të thatë,pa vitalitet dhe që kërkon trajtim. Për t’i evituar këto,ne iu sugjerojmë të hiqni dorë prej disa zakoneve që po i humbasin shkëlqimin e rininë lëkurës suaj,të cilat do t’i rëndisim më poshtë: 1. Nuk flini gjumë mjaftueshëm Studimet e ndryshme kanë treguar që gjumi lidhet ngushtë me mirëqenien e organizmit tonë,duke përshpejtuar proçesin e plakjes,gjë lehtësisht evidente në pamjen dhe organizmin...[Lexo më shumë]

Grimierit të Kim Kardashian i ka ardhur në majë të hundës!

Nëse ende nuk e dini se Kim ka vetëm një person të besuar të cilit i lë dorë të lirë në përshtatjen e pamjes së saj,ky është shqiptari Mario Dedivanovic. Kjo ndoshta për arsyen e thjeshtë që ai di mirë,ndoshta më mirë nga të gjithë sesi duhet përshtatur çdo detaj i grimit me tiparet e secilit. Por siç duket nëse ka diçka që e mërzit së tepërmi Marion është pikërisht ‘Vetulla e Instagramit’ siç e quan ai e cila është ë mirë konturuar,një pamje katrore dhe që ka një dritëhijë nga fillimi dhe vjen duke u zgjatur. ‘Mos e rëndoni më look-un...[Lexo më shumë]

Këpucët për të cilat ia vlen të investosh: ja cilat janë!

Për të gjitha: nga zonjushat e reja që shijojnë më shumë se çdo gjë një palë taka apo zonjat në karrierë që vrapojnë pas punëve,të gjitha e dimë sa e rëndsishme është të kesh këpucët e duhura. Por diçka tjetër më e rëndsishme se kjo e fundit është edhe të qëndrosh Brenda buxhetit. Prandaj sot po iu japim një guidë të 4 palë këpucëve që duhet të keni në garderobë dhe mund t’i kombinoni me çdo gjë pa sforcuar këmbët tuaja dhe xhepin. 1. Ҫizmet e lëkurës Qofshin të gjata apo deri te kyçi,ato mund të vishen gjatë ditëve të para të...[Lexo më shumë]

4 zakone që të mos jeni ‘vonë’ kurrë më

Je gjithmonë e fundit që arrin në një festë? Miqtë e tu ankohen gjithnjë se i lë t’i presësh? Mos u shqetëso,nuk je e vetmja. Ta pranosh problemin që ke me kohën duket se është hapi i parë që të ndërgjegjësohesh se ndoshta është më mirë të mos humbasësh kohë. Për këtë, autorja e njohur dhe psikologia Julie Morgenstern është shprehur se ‘të vonohesh’ më së shumti është problem teknik pra shumica prej nesh nuk di të menaxhojë kohën që ka në dispozicion dhe për këtë ka ndarë me lexuesit disa hapa të lehtë që do të lehtësojnë...[Lexo më shumë]

12 gjërat që të gjithë duhet t’i bëni gjatë rinisë

Vitet e rinisë kalojnë më shpejt nga se mendojmë dhe të gjithë përpiqemi që të marrim vendimet e duhura. Por a shqetësohemi realisht për gjërat e duhura? A jemi në vendin e duhur, në vendin që na takon? Mënyra më e mirë për t’u përgatitur për këto pyetje dhe për t’ju përgjigjur për të mirën e aftësive tona, është duke u siguruar që të shpenzoni kohën tuaj në ato gjëra dhe aktivitete që kanë me të vërtetë rëndësi dhe mund t’ju ndihmojnë në të ardhmen. Më poshtë do ju paraqesim disa këshilla mbi disa gjëra të rëndësishme që...[Lexo më shumë]

2 sekrete për jetëgjatësi sipas njeriut më të vjetër në botë

Nëse po kërkoni përgjigjen për jetëgjatësinë, ndiqni vetëm këto fjalë të Misao Okawa. Gruaja japoneze nuk është as doktoreshë, as shkenctare as pedagoge. Ajo nuk është as ndonjë një instruktore fitnesi ose ekperte ushqimi. Znj. Okawa do të bëhet 116 vjec të mërkurën, duke u bërë kështu njeriu më i vjetër në botë. Pra cili është sekreti i mamasë së dy fëmijëve- një djali 94 vjecar dhe një vajze 92 vjecare- gjyshja e 4 fëmijëve dhe stërgjyshja e 6? Sipas saj cdo gjë i atribohet sushit dhe gjumit. “Ajo insiston që ushqimi i preferuar është sushi-...[Lexo më shumë]

Zgjidhjet për këmbë të lodhura dhe të enjtura

Edhe nëse keni ndenjur në këmbë gjatë gjithë ditës, ose keni mbajtur këpucët e gabuara të cilat nuk janë shumë të rehatshme, duhet të kujdeseni shumë që të shmangni problemet në periudhën afatgjatë. Zbutini këmbët në ujë Një nga zgjidhjet për këmbë të lodhura dhe të fryra është ti zhysni në ujë sapo të hiqni këpucët. Zgjidhja më e mirë për temperaturën e ujit është të alternoni njëherë me të ftohtë e njëherë me të ngrohtë. Përgatisni një legen të madh me ujë të ftohtë dhe një tjetër me ujë të ngrohtë. Uji për të futur këmbët...[Lexo më shumë]

Për kë ka nevojë cdo femër?

Dëshironi një jetë të shëndetshme , kuptimplotë dhe të këndshme? Sigurohuni që këto njerëz të bëjnë pjesë në jetën tuaj Një shok gay Ky mashkull (quajeni si të dëshironi “ bashkëshorti gay, i dashuri gay ose si të keni dëshirë) afirmon sharmin tuaj, dhe ju mbështet në përpjekjet e ju ndhimon të gjeni dhe veshjen e duhur. Ai i shton jetë dhe ngjyra universit tuaj dhe pikëpamjet e tij prej mashkulli ofrojnë një perspektivë tjetër pa konkurencën që mund të merrni nga ndonjë shoqja juaj llapazane Sipas psikologëve një shok i ngushtë gay i jep një femre...[Lexo më shumë]

10 këshilla për rimelin

Rimeli është mjeti më me vlerë në arsenalin e bukurisë të cdo vajze. Më poshtë do t’ju themi si ta ruani dhe përdorni për një pamje sa më tërheqëse. • Zgjidhni masën e duhur të furcës. Mos harroni, një furcë e trashë jep volum, një e tendosur jep kthimin e qerpikëve dhe një furcë plastike i ndan dhe kreh në mënyrë perfekte qerpikët. • Mos harroni se rimeli i zi i shkon të gjitha vajzave, pa pasur rëndësi ngjyra e syve dhe makiazhi i tyre. • Nëse dëshironi që përvec funksionit kryesor të rimelit për ti dhënë ngjyrë qerpikëve, dëshironi dhe...[Lexo më shumë]

Harrojeni ish-in, dhe këtë herë në të vërtetë

Bëhu e ftohtë Të qenurit në kontakt me të, ju mban të lidhur pas të shkuarës, kështuqë të paktën tani që është fillimi, largoni cdo kontakt. Hiqeni nga lista e “friends”, hiqini emrin nga chati dhe fshijeni fare dhe nga telefoni. Nëse keni miq të përbashkët, bëni një pushim të përkohshëm dhe prej tyre. Bëni një udhëtim Bëni një udhëtim në një vend që është krejtësisht ndryshe nga ai ku jetoni. Kështuqë nëse jetoni në qytet, kaloni një fundjavë në një zonë të qetë ose SPA, e nëse jetoni në një qytet të vogël, shkoni në një vend me...[Lexo më shumë]

Pages:12»